Webináře nahrávky

Švarcsystém po novele zákona o zaměstnanosti od 1. 1. 2024

Jak se změnila zákonná definice švarcsystému? Na co je třeba si dát pozor při spolupráci s OSVČ?

Lektor: Mgr. Klára Valentová

Kdykoli dle Vašich časových možností
65 minut
Cena s DPH:
1 924 Kč
Cena bez DPH:
1 590 Kč

SLEVA za více přístupů
Přihlaste se se svým kolegou a oba získáte slevu 10 %.

Od 1. 1. 2024 dochází k nové úpravě definice švarcsystému, a to v souvislosti s novelou zákona o zaměstnanosti. Tato nová úprava usnadní inspektorátům práce postihování tohoto druhu nelegální práce a rozšiřuje možnosti jeho trestání. Seznamte se s riziky švarcsystému (vč. daňových a pracovněprávních rizik) a s pravidly, jak nastavit spolupráci s OSVČ, abyste se vyhnuli případným sankcím a dalším negativním důsledkům švarcsystému.

Program:
Co je to tzv. švarcsystém?
Švarcsystém podle pracovněprávních předpisů
- nová definice nelegální práce
- závislá práce podle zákoníku práce
- výkon podnikatelské činnosti OSVČ
- rizika švarcsystému
- na co se zaměřují kontroly z inspektorátu práce
Švarcsystém z daňového pohledu
- závislá činnost podle zákona o daních z příjmů
- rizika zastřeného pracovněprávního vztahu
Řešení rizik švarcsystém – jak nastavit spolupráci s OSVČ

Komu je určen:
statutárním orgánům, vedoucím zaměstnancům, personalistům, interním právníkům a OSVČ.

  
Nahrávám...
Nahrávka
Nahrávku webináře je možné zhlédnout kdykoli, a to i opakovaně, maximálně však na dvou zařízeních (např. z práce a z domova). Kdykoli je také možné sledování nahrávky přerušit. Přístup není vázán na konkrétní datum a není časově limitován.

Ke sledování nahrávky nepotřebujete žádné speciální vybavení, stačí vám kvalitní připojení k internetu a běžné reproduktory nebo sluchátka. Připojíte se prostřednictvím webového prohlížeče (prokliknete se na zaslaný odkaz) nebo v aplikaci Adobe Connect, která je volně ke stažení.

Osvědčení o absolvování kurzu zasíláme na vyžádání.


Mgr. Klára Valentová
Klára Valentová se specializuje zejména na pracovní právo a ochranu osobních údajů. Oboru ochrany osobních údajů se věnuje přes 20 let a poskytuje služby ve všech oblastech této právní disciplíny. Kromě klientské práce také pravidelně publikuje a účastní se odborných seminářů a konferencí. Je jedním ze zakládajících členů české asociace advokátů specializujících se na pracovní právo - Czech Employment Lawyers Association (CzELA), jejímž hlavním cílem je zvyšovat kvalitu pracovního práva a jeho praktické aplikace na území České republiky. Působila také jako člen pracovní skupiny České bankovní asociace pro ochranu osobních údajů.Aktualizujte předvolby souborů cookie