Webináře nahrávky

Kontroly z inspektorátu práce na pracovišti zaměstnavatele

Kdy zaměstnavatele může přijít zkontrolovat inspektorát práce? Jak kontrola probíhá? Jaká práva a možnosti má zaměstnavatel vůči postupu a závěrům inspektorátu?

Lektor: Mgr. Klára Valentová

Kdykoli dle Vašich časových možností
70 minut
Cena s DPH:
1 924 Kč
Cena bez DPH:
1 590 Kč

SLEVA za více přístupů
Přihlaste se se svým kolegou a oba získáte slevu 10 %.

Pracovněprávní úprava nakládá na zaměstnavatele velké množství povinností, jejichž dodržování je v praxi náročné. Je tedy pravděpodobné, že inspektorát práce při kontrole odhalí v provozu zaměstnavatele nějaké nedostatky, za což může uložit pokuty v různé výši. Zaměstnavatel musí při kontrole inspektorům poskytnout potřebnou součinnost, ale také má svá práva a měl by se v procesu kontroly orientovat, aby případně byl schopen se účinně bránit proti výsledkům kontroly.

Program:
Shrnutí právní úpravy
Kontrolní činnost
Důvody provedení kontroly
Předmět kontroly
Zahájení kontroly
Průběh a závěry kontroly
Sankce
Přezkum rozhodnutí
Kontroly proběhlé v uplynulých letech

Komu je určen:
zástupcům všech odvětví soukromého sektoru i zaměstnavatelům ve veřejné sféře, zejména statutárním zástupcům, představitelům vrcholového řízení, vedoucím zaměstnancům, personalistům, interním právníkům a mzdovým účetním.

  
Nahrávám...
Nahrávka
Nahrávku webináře je možné zhlédnout kdykoli, a to i opakovaně, maximálně však na dvou zařízeních (např. z práce a z domova). Kdykoli je také možné sledování nahrávky přerušit. Přístup není vázán na konkrétní datum a není časově limitován.

Ke sledování nahrávky nepotřebujete žádné speciální vybavení, stačí vám kvalitní připojení k internetu a běžné reproduktory nebo sluchátka. Připojíte se prostřednictvím webového prohlížeče (prokliknete se na zaslaný odkaz) nebo v aplikaci Adobe Connect, která je volně ke stažení.

Osvědčení o absolvování kurzu zasíláme na vyžádání.


Mgr. Klára Valentová
Klára Valentová se specializuje zejména na pracovní právo a ochranu osobních údajů. Oboru ochrany osobních údajů se věnuje přes 20 let a poskytuje služby ve všech oblastech této právní disciplíny. Kromě klientské práce také pravidelně publikuje a účastní se odborných seminářů a konferencí. Je jedním ze zakládajících členů české asociace advokátů specializujících se na pracovní právo - Czech Employment Lawyers Association (CzELA), jejímž hlavním cílem je zvyšovat kvalitu pracovního práva a jeho praktické aplikace na území České republiky. Působila také jako člen pracovní skupiny České bankovní asociace pro ochranu osobních údajů.Aktualizujte předvolby souborů cookie