Webináře nahrávky

Pracovní doba, její rozvržení a evidence

Jaké jsou možnosti zaměstnavatele při rozvrhování pracovní doby a na co si musí dát pozor

Lektor: Mgr. Klára Valentová

Kdykoli dle Vašich časových možností
100 minut
Cena s DPH:
1 924 Kč
Cena bez DPH:
1 590 Kč

SLEVA za více přístupů
Přihlaste se se svým kolegou a oba získáte slevu 10 %.


Právní úprava pracovní doby je poměrně komplikovaná a je z velké části ovlivněna předpisy EU. V praxi jsou však často i ty nejzákladnější povinnosti porušovány, a zaměstnavatel se tak vystavuje riziku stížností a uplatňování nároků ze strany zaměstnanců, a případně i sankcí ze strany inspektorátu práce. Ověřte si na konkrétních příkladech, jak v praxi nastavit pravidla, vést příslušnou dokumentaci, rozvrhovat pracovní dobu, nastavit přestávky v práci a doby odpočinku, evidovat práci přesčas aj., a to i s ohledem na dílčí změny po novele zákoníku práce.

Program:
Pracovní doba, směna a pracovní režimy
Stanovená týdenní pracovní doba, zkrácená pracovní doba, kratší pracovní doba
Rozvržení pracovní doby x rozvrh pracovní doby
Přestávky v práci a doby odpočinku
Práce přesčas
Noční práce a zaměstnanec pracující v noci
Pracovní pohotovost
Evidence pracovní doby x evidence docházky
Chránění zaměstnanci
Sankce za porušování pravidel na úseku pracovní doby

Komu je určen:
vedoucím zaměstnancům, personalistům, interním právníkům a mzdovým účetním jak v soukromém, tak veřejném sektoru.

  
Nahrávám...
Nahrávka
Nahrávku webináře je možné zhlédnout kdykoli, a to i opakovaně, maximálně však na dvou zařízeních (např. z práce a z domova). Kdykoli je také možné sledování nahrávky přerušit. Přístup není vázán na konkrétní datum a není časově limitován.

Ke sledování nahrávky nepotřebujete žádné speciální vybavení, stačí vám kvalitní připojení k internetu a běžné reproduktory nebo sluchátka. Připojíte se prostřednictvím webového prohlížeče (prokliknete se na zaslaný odkaz) nebo v aplikaci Adobe Connect, která je volně ke stažení.

Osvědčení o absolvování kurzu zasíláme na vyžádání.


Mgr. Klára Valentová
Klára Valentová se specializuje zejména na pracovní právo a ochranu osobních údajů. Oboru ochrany osobních údajů se věnuje přes 20 let a poskytuje služby ve všech oblastech této právní disciplíny. Kromě klientské práce také pravidelně publikuje a účastní se odborných seminářů a konferencí. Je jedním ze zakládajících členů české asociace advokátů specializujících se na pracovní právo - Czech Employment Lawyers Association (CzELA), jejímž hlavním cílem je zvyšovat kvalitu pracovního práva a jeho praktické aplikace na území České republiky. Působila také jako člen pracovní skupiny České bankovní asociace pro ochranu osobních údajů.Aktualizujte předvolby souborů cookie