Webináře nahrávky

Právní odpovědnost pedagogů a náhrada škody se zaměřením na soudní kauzy a případy ombudsmana

Příklady z české soudní praxe týkající se úrazů žáků aj. – Vybrané otázky právní odpovědnosti pedagogů a škol

Lektor: Mgr. Bc. Lucie Obrovská Ph.D.

Kdykoli dle Vašich časových možností
70 minut
Cena s DPH:
1 924 Kč
Cena bez DPH:
1 590 Kč

SLEVA za více přístupů
Přihlaste se se svým kolegou a oba získáte slevu 10 %.


Jak české soudy posuzují odpovědnost vyučujících v konkrétních reálných případech? Jaká je právní odpovědnost škol, školských zařízení a samotných pedagogů? Inspirujte se na jednotlivých příkladech z praxe českých soudů a veřejného ochránce práv, jaká opatření přijmout, abyste při školních i mimoškolních aktivitách předešli možným rizikům a sankcím.

Program:
Základy právní odpovědnosti
Rovina pracovněprávní, trestněprávní (+ přestupky), občanskoprávní
Opakující se problémy, rozhodovací praxe českých soudů
Související předpisy a praktické případy

Komu je určen:
metodikům prevence, výchovným poradcům, ředitelům a ředitelkám škol, vyučujícím, zástupcům a zástupkyní ředitelů/ředitelek škol, budoucím vyučujícím.

  
Nahrávám...
Nahrávka
Nahrávku webináře je možné zhlédnout kdykoli, a to i opakovaně, maximálně však na dvou zařízeních (např. z práce a z domova). Kdykoli je také možné sledování nahrávky přerušit. Přístup není vázán na konkrétní datum a není časově limitován.

Ke sledování nahrávky nepotřebujete žádné speciální vybavení, stačí vám kvalitní připojení k internetu a běžné reproduktory nebo sluchátka. Připojíte se prostřednictvím webového prohlížeče (prokliknete se na zaslaný odkaz) nebo v aplikaci Adobe Connect, která je volně ke stažení.

Osvědčení o absolvování kurzu zasíláme na vyžádání.


Mgr. Bc. Lucie Obrovská Ph.D.
Lucie Obrovská je absolventkou Právnické a Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Soustřeďuje se na školskou legislativu, antidiskriminační právo a související pracovněprávní agendu. Pracuje pro Kancelář veřejného ochránce práv, ministerstvo práce a ministerstvo obrany. Podílí se na expertní a lektorské činnosti pro řadu vzdělávacích společností a pro Národní pedagogický institut. Externě vyučovala na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity, spolupracovala s Ministerstvem pro místní rozvoj. V souvisejících oblastech publikuje odborné texty se zaměřením na rovný přístup ke vzdělání, školskou legislativu a dějiny práva.


Aktualizujte předvolby souborů cookie