Webináře nahrávky

Uvádějící učitel a související povinnosti ve školách od 1. 1. 2024

Nově zákonem stanovená pozice – Metodické pokyny a legislativa k adaptačnímu procesu začínajících učitelů

Lektor: Mgr. Bc. Lucie Obrovská Ph.D.

Kdykoli dle Vašich časových možností
65 minut
Cena s DPH:
1 924 Kč
Cena bez DPH:
1 590 Kč

SLEVA za více přístupů
Přihlaste se se svým kolegou a oba získáte slevu 10 %.


Od 1. ledna 2024 je každá škola povinna (bez ohledu na povahu zřizovatele) nastavit adaptační proces pro začínající pedagogy a zavést pozici uvádějícího učitele. Zkušenější pedagog, tzv. uvádějící učitel, má nově podle novely zákona o pedagogických pracovnících a v souladu s vydanými metodikami vést a podporovat začínajícího kolegu/kolegyni. Seznamte se s novou právní úpravou a metodickými pokyny k nově zákonem stanovené pozici a připravte se na plnění povinností, které vyplývají z nových ustanovení zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících, a souvisejících metodik.

Program:
Aktuální novela zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících
Adaptační období (povinnosti školy během jeho trvání, adaptační plán, doba trvání)
Definice uvádějícího a provázejícího učitele: náplň práce v praxi – průběžné metodické vedení, hodnocení začínajícího učitele, seznamování s chodem školy, odměňování
Definice začínajícího učitele: adaptace z pohledu začínajícího učitele
Vztah uvádějícího učitele a začínajícího učitele
Metodické materiály: doporučení do praxe

Komu je určen:
ředitelům škol, pracovníkům samospráv, zástupcům a zástupkyním, vyučujícím, asistentům pedagoga, personalistům.

  
Nahrávám...
Nahrávka
Nahrávku webináře je možné zhlédnout kdykoli, a to i opakovaně, maximálně však na dvou zařízeních (např. z práce a z domova). Kdykoli je také možné sledování nahrávky přerušit. Přístup není vázán na konkrétní datum a není časově limitován.

Ke sledování nahrávky nepotřebujete žádné speciální vybavení, stačí vám kvalitní připojení k internetu a běžné reproduktory nebo sluchátka. Připojíte se prostřednictvím webového prohlížeče (prokliknete se na zaslaný odkaz) nebo v aplikaci Adobe Connect, která je volně ke stažení.

Osvědčení o absolvování kurzu zasíláme na vyžádání.


Mgr. Bc. Lucie Obrovská Ph.D.
Lucie Obrovská je absolventkou Právnické a Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Soustřeďuje se na školskou legislativu, antidiskriminační právo a související pracovněprávní agendu. Pracuje pro Kancelář veřejného ochránce práv, ministerstvo práce a ministerstvo obrany. Podílí se na expertní a lektorské činnosti pro řadu vzdělávacích společností a pro Národní pedagogický institut. Externě vyučovala na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity, spolupracovala s Ministerstvem pro místní rozvoj. V souvisejících oblastech publikuje odborné texty se zaměřením na rovný přístup ke vzdělání, školskou legislativu a dějiny práva.


Aktualizujte předvolby souborů cookie