Webináře nahrávky

Excel makra – základy

Automatizujte rutinní úkoly v Excelu: vyhodnocujte stažená data z účetních, skladových či výrobních systémů nebo e-shopů

Lektor: Ing. et Ing. Jiří Špaček, Ph.D.

Kdykoli dle Vašich časových možností
60 minut
Cena s DPH:
1 924 Kč
Cena bez DPH:
1 590 Kč

SLEVA za více přístupů
Přihlaste se se svým kolegou a oba získáte slevu 10 %.


Pomocí maker lze automatizovat množství činností. Jen si představte, kolikrát se stahují obsáhlá data z účetních, skladových či jiných systémů, aby se zpracovala analýza, kterou tyto programy neumí. Taková činnost Vám spotřebovává desítky minut až jednotky hodin týdně. Při použití maker bude stejná činnost trvat řádově vteřiny a Vy svůj čas využijete lépe, např. pro jinou kreativní činnost. Videonahrávka Vám objasní, jak metodicky přistoupit k vytvoření makra a o čem je nutné na začátku přemýšlet. Dozvíte se, jak určité základní operace Excelu ukázat a on si z nich sám sestaví a zaznamená programový kód, který už můžete přímo použít nebo provést jen lehké úpravy.

Program:
Vysvětlení principu maker
Pracovní prostředí pro jejich vytváření
Záznam makra
Deklarace procedur a proměnných
Základní datové typy
Výběry listů
Výběry buněk, jejich čtení a zapisování
Ukázky základních podmínek a cyklů
Vytvoření tlačítka pro spuštění makra

Komu je určen:
každému, kdo často provádí rutinní operace s Excelem, např. vyhodnocování stažených dat z účetních, skladových či výrobních systémů nebo e-shopů. Jmenovat můžeme především obchodníky, účetní, analytiky, vedoucí pracovníky, manažery, projektanty, personalisty a administrativní pracovníky.

  
Nahrávám...
Nahrávka
Nahrávku webináře je možné zhlédnout kdykoli, a to i opakovaně, maximálně však na dvou zařízeních (např. z práce a z domova). Kdykoli je také možné sledování nahrávky přerušit. Přístup není vázán na konkrétní datum a není časově limitován.

Ke sledování nahrávky nepotřebujete žádné speciální vybavení, stačí vám kvalitní připojení k internetu a běžné reproduktory nebo sluchátka. Připojíte se prostřednictvím webového prohlížeče (prokliknete se na zaslaný odkaz) nebo v aplikaci Adobe Connect, která je volně ke stažení.

Osvědčení o absolvování kurzu zasíláme na vyžádání.


Ing. et Ing. Jiří Špaček, Ph.D.
Ing. et Ing. Jiří Špaček, Ph.D. se již 26 let aktivně věnuje školení Wordu, Excelu, PowerPointu, Outlooku včetně programování maker a reportů na zakázku. Dále se zabývá programy AutoCAD a Revit. Je certifikovaným lektorem dle Národní soustavy kvalifikací Lektor dalšího vzdělávání (75-001-T), držitel několika certifikátů Microsoft Office Specialist, profesionálních certifikací pro programy AutoCAD (je spoluautorem 8 knih) a Revit Architecture. Jeho kurzy prošlo již téměř 14500 spokojených účastníků z více než 930 firem napříč všemi obory.Aktualizujte předvolby souborů cookie