Webináře nahrávky

Doplňková činnost školy

Povinnosti školy při komerční činnosti: škola jako živnostník

Lektor: JUDr. Mgr. Eva Janečková

Kdykoli dle Vašich časových možností
60 minut
Cena s DPH:
1 924 Kč
Cena bez DPH:
1 590 Kč

SLEVA za více přístupů
Přihlaste se se svým kolegou a oba získáte slevu 10 %.


Provozujete, chcete rozšířit nebo zvažujete zavedení doplňkové činnosti ve škole a získat tak finanční prostředky z komerční činnosti (např. při přípravě a distribuci jídel třetím subjektům, pronájmu hřišť a tělocvičen, poskytování ubytovacích služeb či provádění kurzů a školení)? Pak je nezbytné ve spolupráci se zřizovatelem zajistit povinnou administrativu a řídit se předpisy, které doplňkovou činnost striktně regulují. Získejte praktické tipy, jak doplňkovou činnost vykonávat, čeho se vyvarovat, zorientujte se ve změnách legislativy (např. u DPP a DPČ po novele zákoníku práce) a odpovědnosti školy při doplňkové činnosti.

Program:
Základní právní předpisy
Co je doplňková činnost školy
Zřizovací listina školy
Použití živnostenského zákona na doplňkovou činnost školy
Použití výsledku hospodaření z doplňkové činnosti
Zaměstnanci školy a doplňková činnost
Odpovědnost školy při doplňkové činnosti

Komu je určen:
všem vedoucím pracovníkům škol a školských zařízení a zřizovatelům.

  
Nahrávám...
Nahrávka
Nahrávku webináře je možné zhlédnout kdykoli, a to i opakovaně, maximálně však na dvou zařízeních (např. z práce a z domova). Kdykoli je také možné sledování nahrávky přerušit. Přístup není vázán na konkrétní datum a není časově limitován.

Ke sledování nahrávky nepotřebujete žádné speciální vybavení, stačí vám kvalitní připojení k internetu a běžné reproduktory nebo sluchátka. Připojíte se prostřednictvím webového prohlížeče (prokliknete se na zaslaný odkaz) nebo v aplikaci Adobe Connect, která je volně ke stažení.

Osvědčení o absolvování kurzu zasíláme na vyžádání.


JUDr. Mgr. Eva Janečková
JUDr. Eva Janečková se dlouhodobě zabývá problematikou školské legislativy a oblasti školství obecně, a to včetně ochrany osobních údajů ve školách. Je konzultantkou SMS – služby pro oblast školství. Od roku 2005 do roku 2014 pracovala na Úřadu pro ochranu osobních údajů, v současné době pracuje jako pověřenec pro ochranu osobních údajů pro městskou část Prahy 8 a její příspěvkové organizace. Je také konzultantem pro Sdružení místních samospráv. Je autorkou a spoluautorkou řady odborných publikací a článků, odbornou lektorkou od roku 2005.

Aktualizujte předvolby souborů cookie