Webináře nahrávky

Souběh funkce statutárního orgánu a pracovního poměru

Jaká rizika jednatelům a členům představenstva hrozí? - Specifika postavení statutárního orgánu z pohledu práva, daní a pojištění

Lektor: Mgr. Klára Valentová

Kdykoli dle Vašich časových možností
100 minut
Cena s DPH:
2 396 Kč
Cena bez DPH:
1 980 Kč

SLEVA za více přístupů
Přihlaste se se svým kolegou a oba získáte slevu 10 %.


Ze souběhu funkcí plynou jednateli či členu představenstva četná rizika, ať již se jedná o odměňování, daňovou oblast, sociální zabezpečení, odpovědnost, odstupné ad. Seznamte se s aktuální legislativou a souvisejícími soudními rozhodnutími a získejte praktický návod, jak upravit práva a povinnosti statutárního orgánu. Ověřte si, že vztahy, které máte se společností nastaveny, nemohou být částečně či zcela neplatné, a získejte postupy, jak v praxi řešit sporné situace plynoucí např. z dříve uzavřených smluv.

Program:
Úvod do problematiky – dlouhodobá praxe versus soudní judikatura
Postavení jednatele a člena představenstva z pohledu právních předpisů (právo, daně, sociální a zdravotní pojištění)
Shrnutí judikatury v otázce souběhu funkcí
Rizika souběhu funkcí a možná řešení
Jak upravit práva a povinnosti statutárního orgánu
Smlouva o výkonu funkce (srovnání s pracovní smlouvou a praktický návod pro její přípravu)

Komu je určen:
pro zástupce obchodních společností a družstev, např. jednatele, členy představenstva, interní právníky a HR manažery.

  
Nahrávám...
Nahrávka
Nahrávku webináře je možné zhlédnout kdykoli, a to i opakovaně, maximálně však na dvou zařízeních (např. z práce a z domova). Kdykoli je také možné sledování nahrávky přerušit. Přístup není vázán na konkrétní datum a není časově limitován.

Ke sledování nahrávky nepotřebujete žádné speciální vybavení, stačí vám kvalitní připojení k internetu a běžné reproduktory nebo sluchátka. Připojíte se prostřednictvím webového prohlížeče (prokliknete se na zaslaný odkaz) nebo v aplikaci Adobe Connect, která je volně ke stažení.

Osvědčení o absolvování kurzu zasíláme na vyžádání.


Mgr. Klára Valentová
Klára Valentová se specializuje zejména na pracovní právo a ochranu osobních údajů. Oboru ochrany osobních údajů se věnuje přes 20 let a poskytuje služby ve všech oblastech této právní disciplíny. Kromě klientské práce také pravidelně publikuje a účastní se odborných seminářů a konferencí. Je jedním ze zakládajících členů české asociace advokátů specializujících se na pracovní právo - Czech Employment Lawyers Association (CzELA), jejímž hlavním cílem je zvyšovat kvalitu pracovního práva a jeho praktické aplikace na území České republiky. Působila také jako člen pracovní skupiny České bankovní asociace pro ochranu osobních údajů.Aktualizujte předvolby souborů cookie