Delego logo Váš partner na cestě k informacím

6:32 | 20. února 2020

konec menu

KALENDÁŘ

ÚNOR 2020
PÚSČPSN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

BŘEZEN 2020
PÚSČPSN
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Předchozí
měsíce…

Další měsíce…

DETAIL SEMINÁŘE

Home office a další flexibilní formy zaměstnání: benefit pro zaměstnance i zaměstnavatele?

Pravidla home office v praxi – Sdílené pracovní místo – Částečné úvazky – DPP – DPČ – Pružná pracovní doba a její nerovnoměrné rozvržení – Konto pracovní doby

Využívají-li Vaši zaměstnanci benefit v podobě home office, pak v personální praxi musíte improvizovat a institutu home office dát pravidla i bez významnější opory v zákoníku práce. Jedná se např. o jeho sjednání, organizaci, náhradu nákladů, oblast BOZP či uzavření individuální dohody a vnitřních směrnic. Také další flexibilní formy zaměstnávání přinášejí v praxi řadu otázek a nejasností. Stávající praxi navíc zásadně ovlivní i připravovaná novela zákoníku práce. Seznamte se s nejčastějšími chybami, abyste včas zabránili možným rizikům a sankcím ať již ze strany zaměstnanců, tak kontrolních orgánů.

Přednáší JUDr. Jaroslav Škubal

Místo konání Konferenční centrum v objektu restaurace Na Sádce, Praha 4
Datum konání 03. 03. 2020

Cena   3980 Kč

V ceně je zahrnuto občerstvení, výukové materiály a certifikát. Při přihlášení více účastníků získáte slevu 10 %. Cena je uvedena bez DPH.

Popis semináře


Zaměření semináře

Seminář vysvětlí stávající právní úpravu home office, která je minimalistická a poskytuje jen obecné principy, na jejichž základě zaměstnavatelé obtížně stanovují pravidla pro flexibilní pracovní úvazky. Zaměří se zejména na možnosti sjednání home office a na postupy, které je nezbytné v souvislosti s benefitem práce z domova dodržovat. Dále se dozvíte vše o úpravě dalších flexibilních forem zaměstnání, které nemají dostatečnou oporu v pracovněprávní legislativě, což jejich využití v praxi značně komplikuje. Jedná se zejm. o sdílené pracovní místo (které má zavést v současnosti projednávaná velká novela zákoníku práce), případně částečné úvazky, práci na základě dohody o provedení práce nebo dohody o pracovní činnosti. Někdy se za flexibilní úvazky považuje i pracovní poměr, pracuje-li zaměstnanec v rámci pružné pracovní doby, nerovnoměrného rozvržení nebo konta pracovní doby. Odneste si ze semináře praktická doporučení, jak ve své praxi personalisty postupovat a jak vytěžit z těchto benefitů maximum pro zaměstnavatele.

Komu je seminář určen

Seminář je určen pro pracovníky personálních oddělení, vedoucí zaměstnance, jednatele menších společností, právníky zabývajícími se pracovním právem.

Program

8:45–9:00Registrace účastníků + ranní káva a občerstvení
9:00–11:00Home office:
Sjednání home office (pravidla home office v interních směrnicích zaměstnavatelů, individuální dohoda, potažmo dokonce písemný dodatek pracovní smlouvy jako nutnost?)
Povinnost zaměstnavatele hradit náklady vzniklé zaměstnancům při homeoffice (lze se náhrady takových nákladů vzdát či zda náleží zaměstnanci cestovní náhrady)
Praktická doporučení k organizaci home office (zrušení home office, dostupnost zaměstnance, odvolání zaměstnance na pracoviště)
Dokumenty o home office (obsah individuální dohody a vnitřní směrnice zaměstnavatele)
BOZP: nejasnosti v otázce domácího pracoviště
11:00–11:20Přestávka na občerstvení
11:20–13:00Flexibilní úvazky:
"Sdílené pracovní místo (připravované změny, střídání dvou či více zaměstnanců na částečný úvazek dle vlastního rozvrhu
Částečné úvazky (nařízení práce nad sjednaný rozsah, odlišné mzdy a benefity oproti zaměstnancům na HPP, právo na dovolenou, novinky v připravované novele zákoníku práce)
Dohody o pracích mimo pracovní poměr, tedy DPP a DPČ (obsah dohod, rozvrhování a měnění rozsahu práce, odměňování zaměstnanců pracujících na základě těchto dohod a propouštění takových zaměstnanců i ve světle připravované novely ZP)
"Pružná pracovní doba (může vedoucí požadovat od zaměstnanců sdělení, jak plánují svou docházku v rámci pružného pracovního týdne nebo zda se jedná o práci přesčas, když vedoucí trvá na setrvání na pracovišti během volitelného úseku pracovní doby
Obchodní podmínky

Způsoby registrace