Delego logo Váš partner na cestě k informacím

23:38 | 13. června 2021

konec menu

KALENDÁŘ

ČERVEN 2021
PÚSČPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ČERVENEC 2021
PÚSČPSN
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Předchozí
měsíce…

Další měsíce…

DETAIL WEBINÁŘE

Záznam webináře Specifika zaměstnávání těhotných žen a žen-matek

Zákonné povinnosti, pravidla, zvláštní pracovní podmínky zaměstnankyň, rovné zacházení a pozitivní diskriminace, zakázané práce a pracoviště

Zaměstnáváte-li ženy, zejména pak těhotné ženy a ženy-matky, pak musíte zohlednit jejich zvláštní pracovní podmínky a zvláštní zacházení v pracovněprávních vztazích. Ujistěte se, že postupujete správně již před vznikem pracovního poměru, že víte jak řešit práce přesčas, zařazení do směn a úpravu pracovní doby. Ověřte si, kdy můžete zaměstnankyně vyslat na pracovní cestu, co je považováno za důležité osobní překážky v práci zaměstnankyň a jak se vás dotkne čerpání mateřské a rodičovské dovolené a následný návrat zaměstnankyně do zaměstnání, např. jaké jsou možnosti rozvázání pracovního poměru zaměstnankyň a ochranná

Přednáší JUDr. Marilla Kokešová

Místo konání režim offline

Cena   920 Kč

Při požadavku více přístupů (účasti více zaměstnanců z jedné organizace) bude poskytnuta sleva ve výši 10 % z celkové ceny objednávky. Uvedená cena je bez DPH.

Popis webináře


Zaměření webináře

Záznam webináře vás seznámí s právní úpravou zvláštního zacházení se zaměstnankyněmi a jejich specifickými právy v pracovněprávních vztazích. Upozorní Vás na specifika zaměstnávání těhotných žen a matek. Dozvíte se, jak postupovat před vznikem pracovního poměru, jaké jsou zvláštní pracovní podmínky zaměstnankyň, a které práce a pracoviště jsou ženám zakázány. Zorientujete se ve specifikách při rozvázání pracovního poměru, možnostech práce přesčas, zařazení zaměstnankyň do směn a úpravou pracovní doby. Zmíněny jsou i základní pravidla pro čerpání mateřské a rodičovské dovolené a také proces při návratu z mateřské a rodičovské dovolené. Získáte návod správného postupu v oblasti zvláštního zacházení se zaměstnankyněmi v souladu se zákonem tak, abyste se vyhnuli zbytečným chybám a případně i správním sankcím ze strany kontrolních orgánů.

Komu je webinář určen

Webinář je určen pro vrcholové manažery, personalisty, specialisty v oblasti práce a mezd, podnikové právníky a manažery lidských zdrojů jak ze soukromého, tak z veřejného sektoru. Dále je určen všem, kteří se o tuto problematiku zajímají, včetně zaměstnanců v pracovním poměru.

Program

Chráněné skupiny zaměstnanců se zvláštními pracovními podmínkami
Rovné zacházení a zákaz diskriminace
Postup před vznikem pracovního poměru
Zvláštní pracovní podmínky zaměstnankyň
Možnosti práce přesčas, zařazení do směn a úprava pracovní doby
Pracovní cesty zaměstnankyň
Přestávky na kojení
Zakázané práce a pracoviště
Důležité osobní překážky v práci zaměstnankyň
Čerpání mateřské a rodičovské dovolené a návrat do zaměstnání
Možnosti rozvázání pracovního poměru zaměstnankyň a ochranná doba
Další zvláštní podmínky a sankce
Co je třeba zajistit před začátkem webináře?
Ověření technických parametrů připojení k webináři
Obchodní podmínky

Způsoby registrace