Delego logo Váš partner na cestě k informacím

7:01 | 20. února 2020

konec menu

KALENDÁŘ

ÚNOR 2020
PÚSČPSN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

BŘEZEN 2020
PÚSČPSN
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Předchozí
měsíce…

Další měsíce…

DETAIL WEBINÁŘE

Záznam webináře Specifika zaměstnávání těhotných žen a žen-matek

Zákonné povinnosti, pravidla, zvláštní pracovní podmínky zaměstnankyň, rovné zacházení a pozitivní diskriminace, zakázané práce a pracoviště

Zaměstnáváte-li ženy, zejména pak těhotné ženy a ženy-matky, pak musíte zohlednit jejich zvláštní pracovní podmínky a zvláštní zacházení v pracovněprávních vztazích. Ujistěte se, že postupujete správně již před vznikem pracovního poměru, že víte jak řešit práce přesčas, zařazení do směn a úpravu pracovní doby. Ověřte si, kdy můžete zaměstnankyně vyslat na pracovní cestu, co je považováno za důležité osobní překážky v práci zaměstnankyň a jak se vás dotkne čerpání mateřské a rodičovské dovolené a následný návrat zaměstnankyně do zaměstnání, např. jaké jsou možnosti rozvázání pracovního poměru zaměstnankyň a ochranná

Přednáší JUDr. Marilla Kokešová

Místo konání režim offline

Cena   920 Kč

Při požadavku více přístupů (účasti více zaměstnanců z jedné organizace) bude poskytnuta sleva ve výši 10 % z celkové ceny objednávky. Uvedená cena je bez DPH.

Popis webináře


Zaměření webináře

Záznam webináře vás seznámí s právní úpravou zvláštního zacházení se zaměstnankyněmi a jejich specifickými právy v pracovněprávních vztazích. Upozorní Vás na specifika zaměstnávání těhotných žen a matek. Dozvíte se, jak postupovat před vznikem pracovního poměru, jaké jsou zvláštní pracovní podmínky zaměstnankyň, a které práce a pracoviště jsou ženám zakázány. Zorientujete se ve specifikách při rozvázání pracovního poměru, možnostech práce přesčas, zařazení zaměstnankyň do směn a úpravou pracovní doby. Zmíněny jsou i základní pravidla pro čerpání mateřské a rodičovské dovolené a také proces při návratu z mateřské a rodičovské dovolené. Získáte návod správného postupu v oblasti zvláštního zacházení se zaměstnankyněmi v souladu se zákonem tak, abyste se vyhnuli zbytečným chybám a případně i správním sankcím ze strany kontrolních orgánů.

Komu je webinář určen

Webinář je určen pro vrcholové manažery, personalisty, specialisty v oblasti práce a mezd, podnikové právníky a manažery lidských zdrojů jak ze soukromého, tak z veřejného sektoru. Dále je určen všem, kteří se o tuto problematiku zajímají, včetně zaměstnanců v pracovním poměru.

Program

Chráněné skupiny zaměstnanců se zvláštními pracovními podmínkami
Rovné zacházení a zákaz diskriminace
Postup před vznikem pracovního poměru
Zvláštní pracovní podmínky zaměstnankyň
Možnosti práce přesčas, zařazení do směn a úprava pracovní doby
Pracovní cesty zaměstnankyň
Přestávky na kojení
Zakázané práce a pracoviště
Důležité osobní překážky v práci zaměstnankyň
Čerpání mateřské a rodičovské dovolené a návrat do zaměstnání
Možnosti rozvázání pracovního poměru zaměstnankyň a ochranná doba
Další zvláštní podmínky a sankce
Co je třeba zajistit před začátkem webináře?
Ověření technických parametrů připojení k webináři
Obchodní podmínky

Způsoby registrace