Delego logo Váš partner na cestě k informacím

22:39 | 8. dubna 2020

konec menu

KALENDÁŘ

DUBEN 2020
PÚSČPSN
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

KVĚTEN 2020
PÚSČPSN
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Předchozí
měsíce…

Další měsíce…

DETAIL WEBINÁŘE

Záznam webináře Zaměstnávání osob se zdravotním postižením

Podmínky výkonu závislé práce osob se zdravotním postižením a osob zdravotně znevýhodněných a změny v této oblasti

Zákon o zaměstnanosti č. 435/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů, stanovuje povinnost zaměstnavatelům s více než 25 zaměstnanci zaměstnat nejméně 4 % osob se zdravotním postižením z celkového počtu pracovníků. V případě nesplnění je zaměstnavatel povinen odebírat výrobky a služby ve stanovené výši od zaměstnavatelů, kteří zaměstnávají více než 50 % osob se zdravotním postižením, nebo odvést povinnou platbu do státního rozpočtu. Zaměstnavatelé s méně než 25 zaměstnanci tuto povinnost nemají, k zaměstnávání osob se zdravotním postižením jsou všichni zaměstnavatelé dále motivováni slevou na dani a dalšími pobídkami. Zaměstnávání osob se zdravotním postižením a osob znevýhodněných má však svá specifika, stanovená právní úpravou. Vyznačuje se také specifickou podporou státní politiky zaměstnanosti v této oblasti. Tato úprava navíc doznala v od 1. ledna 2018 několika změn. Zorientujte se v této problematice a využijte potenciálu, který platná právní úprava zaměstnavatelům nabízí.

Přednáší JUDr. Marilla Kokešová

Místo konání režim offline

Cena   920 Kč

Při požadavku více přístupů (účasti více zaměstnanců z jedné organizace) bude poskytnuta sleva ve výši 10 % z celkové ceny objednávky. Uvedená cena je bez DPH.

Popis webináře


Zaměření webináře

Záznam webináře Vás komplexně seznámí s pravidly, která nabízí právní úprava v oblasti zaměstnávání osob se zdravotním postižením, upozorní Vás na specifika a případná pochybení a doporučí vhodný postup. Zaměstnávání osob se zdravotním postižením a osob znevýhodněných se vyznačuje určitými specifiky a také podporou zaměstnávání těchto osob ze strany státu, např. poskytováním výhod pro zaměstnavatele, kteří osoby se zdravotním postižením či osoby zdravotně znevýhodněné zaměstnávají. To vše v kontextu aktuálních legislativních změn po novelizaci právní úpravy. Webinář připomene všechny zásadní změny a poradí účastníkům, jak dodržet správný postup.

Komu je webinář určen

vrcholovým manažerům, personalistům, specialistům v oblasti práce a mezd, podnikovým právníkům a manažerům lidských zdrojů jak ze soukromého, tak z veřejného sektoru. Dále je určen všem, kteří se o tuto problematiku zajímají, včetně zaměstnanců v pracovním poměru.

Program

Zvláštní pracovní podmínky některých zaměstnanců
Základní odlišnosti, definice a uznávání osob se zdravotním postižením a osob zdravotně znevýhodněných
Zvláštní zacházení z pohledu možné diskriminace
Právní úprava: dle zákoníku práce, dle zákona o zaměstnanosti, dle předpisů o odměňování zaměstnanců
Možnosti zaměstnávání osob se zdravotním postižením a osob zdravotně znevýhodněných
Práva a povinnosti zaměstnavatelů a spolupráce s Úřadem práce
Pracovní rehabilitace
Podpora státní politiky zaměstnanosti osob se zdravotním postižením a osob znevýhodněných: Příspěvek na zřízení pracovního místa, Příspěvek na úhradu provozních nákladů
Chráněný trh práce a dohoda o uznání zaměstnavatele za zaměstnavatele na chráněném trhu práce: Příspěvek na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením na chráněném trhu práce
Povinný podíl zaměstnávaných osob
Alternativní plnění: přímý odvod do státního rozpočtu, náhradní plnění
Odpovědnost a sankce
Změny právní úpravy 2018
Shrnutí možností zaměstnávání osob se zdravotním postižením a shrnutí právní úpravy po změnách
Co je třeba zajistit před začátkem webináře?
Ověření technických parametrů připojení k webináři
Obchodní podmínky

Způsoby registrace