Webináře nahrávky

Úplata za předškolní vzdělávání po novele školského zákona a vyhlášky o předškolním vzdělávání od 1. 1. 2024

Změny ve způsobu stanovení její výše a osoby, která o výši úplaty rozhoduje – Nejasnosti u snížení nebo osvobození od úplaty – Vymáhání dlužného školného – Správní řízení

Lektor: JUDr. Mgr. Eva Janečková

Kdykoli dle Vašich časových možností
60 minut
Cena s DPH:
1 924 Kč
Cena bez DPH:
1 590 Kč

SLEVA za více přístupů
Přihlaste se se svým kolegou a oba získáte slevu 10 %.

Nahrávka je připravena ke sledování a můžete ji shlédnout kdykoli dle svých časových možností. Problematice úplaty je věnován též online seminář 7. 6. 2024.

Úplata za předškolní vzdělávání prošla sice nenápadnou, ale o to razantnější proměnou. Změny se týkají zejména způsobu stanovení její výše, a také osoby, která o výši úplaty rozhoduje (nově je jím zřizovatel). To má zásadní dopady i do dalších oblastí fungování mateřské školy. Navíc se ukazuje, že nová úprava nevyřešila řadu otázek, které se kolem úplaty za předškolní vzdělávání objevují, např. okolnosti snížení nebo osvobození od úplaty nebo postupy při vymáhání dlužného školného. Jak tedy v praxi mají zřizovatelé a ředitelé MŠ postupovat?

Program:
Úvod: vhled do problematiky
Stanovení výše úplaty:

Novela školského zákona – zákon č. 183/2023 Sb.
Novela vyhlášky o předškolním vzdělávání
Snížení úplaty
Osvobození od úplaty
Okamžik vzniku povinnosti platit školné
Směrnice ke stanovení výše úplaty za předškolní vzdělávání
Dlužné školné
Ukončení předškolního vzdělávání


Komu je určen:
všem vedoucím a pracovníkům a ekonomům škol a školských zařízení, ale i zřizovatelům mateřských škol.

  
Nahrávám...
Nahrávka
Nahrávku webináře je možné zhlédnout kdykoli, a to i opakovaně, maximálně však na dvou zařízeních (např. z práce a z domova). Kdykoli je také možné sledování nahrávky přerušit. Přístup není vázán na konkrétní datum a není časově limitován.

Ke sledování nahrávky nepotřebujete žádné speciální vybavení, stačí vám kvalitní připojení k internetu a běžné reproduktory nebo sluchátka. Připojíte se prostřednictvím webového prohlížeče (prokliknete se na zaslaný odkaz) nebo v aplikaci Adobe Connect, která je volně ke stažení.

Osvědčení o absolvování kurzu zasíláme na vyžádání.


JUDr. Mgr. Eva Janečková
JUDr. Eva Janečková se dlouhodobě zabývá problematikou školské legislativy a oblasti školství obecně, a to včetně ochrany osobních údajů ve školách. Je konzultantkou SMS – služby pro oblast školství. Od roku 2005 do roku 2014 pracovala na Úřadu pro ochranu osobních údajů, v současné době pracuje jako pověřenec pro ochranu osobních údajů pro městskou část Prahy 8 a její příspěvkové organizace. Je také konzultantem pro Sdružení místních samospráv. Je autorkou a spoluautorkou řady odborných publikací a článků, odbornou lektorkou od roku 2005.

Aktualizujte předvolby souborů cookie